Saç Ekimi Kişinin Özgüvenini Artırıyor

Saç Ekimi Kişinin Özgüvenini Artırıyor

Ekol Hastanesi Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Cenk Melikoğlu

Günümüzde gençler özellikle evlenmeden önce saç ekimi yaptırma konusunda çok istekli oluyorlar. Erkekler dış görünüşlerine eskiye göre daha çok önem veriyorlar.  Saç ekimi yaptıranların dış görünüşlerinde ve öz güvenlerinde pozitif yönde büyük bir değişim yaşanıyor.

 

 

Saç sorunları ve saç kaybı yaşayan erkeklerin son zamanlarda evlenmeden önce saç ekimi yaptırdığını ve bu tedavi sayesinde hastaların sosyal hayatlarının da olumlu yönde ilerler.

 

Saç Ekiminde Artış Var

Saç ekimi yaptıranların sayısında bir artış oluyor. Günümüzde gençler özellikle evlenmeden önce saç ekimi yaptırma konusunda çok istekli oluyorlar. Erkekler dış görünüşlerine eskiye göre daha çok önem veriyorlar.  Saç ekimi yaptıranların dış görünüşlerinde ve öz güvenlerinde pozitif yönde büyük bir değişim yaşanıyor. Aynı zamanda bu hastalarımız sonuç aldıktan sonra daha fazla pozitif bir düşünce yapısına sahip oluyorlar. Bu durum kişinin etrafındakileri de iyi yönde etkiliyor. Saç ekimi yaptıran kişi, hem aynaya baktığında hem de çevresinden gelen tepkileri duyunca bu değişimi çok iyi anlayabiliyor. Saç ekimi insanların kendine güvenini artırırken, iş ve sosyal yaşamda daha özgüvenli ve başarılı olmalarını sağlıyor.

 

 

İş Görüşmelerinde Daha Başarılı Oluyorlar

Saç ektiren kişilerin özgüvenlerinin artması ve dış görünüşlerinin değişmesi nedeniyle iş bulma şanslarının da arttı. Saç problemleri aynı zamanda öz güven kayıplarına neden oluyor. İmaj eksikliğine neden olan saç problemleri bazen hastaların öz güvenlerini tamamen kaybetmelerine neden olmakta. Birçok erkek bu sorun nedeninden dolayı karşı cins ile iletişim kuramamaktan korkuyor.

 

Saçları Seyrek Olan 15 Yaş Daha Yaşlı Görünebiliyor

Saç kayıplarının erkekleri olduğundan daha ileri yaşlarda gösteriyor. Aynı yaşta 2 kişiden biri gür ve güzel saçlara sahip durumda, diğeri ise seyrek ya da tamamen saçlarını kaybetmiş bir durumda olduğunu varsayın. Saçlarını kaybetmiş olan kişi diğer kişiye oranla 5-15 yaş daha yaşlı görünüyor. Bu gibi durumlar da hastaların psikolojilerini olumsuz yönde etkiliyor. Günümüzde saç ekimi uygulamaları lokal anestezi altında, konforlu bir şekilde yapılıyor. Saç ekimi uygulamaları mutlaka bir hastanede ve Estetik Plastik Cerrahi uzmanınca yapılmalıdır. Uygun olmayan koşullarda yapılan saç ekimi uygulamalarında saçlı deri kaybına neden olan ciddi enfeksiyonlarla karşılaşılabilir. Saç ekimi uygulamalarında yüzde 95 oranlarında başarı sağlanıyor. Kendilerini ifade etmekte zorluk çeken birçok erkek saç ekimi uygulamasından sonra daha öz güvenli bir hayat sürdürüyor.

 

FUE Tekniği ile Saç Ekiminin Avantajlı yönleri

FUE tekniği hem hekim hem de hasta için oldukça avantajlı

 

  • Bu yöntemin tercih edilmesinin önemli avantajları, operasyon sonrası periyotta ağrının az olması ve iyileşme sürecinin kısa olmasıdır.
  • Saç kökleri toplanan alanda dikiş ya da kesme işlemi olmaz. Dışarıdan, gözle görülen bir yara izi bırakmaz. Sadece köklerin toplandığı alanda 1mm’den küçük çaplı küçük sıyrıklar oluşur. Bu sıyrıklar birkaç günde kapanır ve iz bırakmadan iyileşir.
  • İyileşme süreci kısa olduğundan, hasta operasyon sonrası erken periyotta günlük yaşamına dönebilir.
  • Operasyon sonrasında ve onu takip eden günlerde, köklerin alındığı bölgede his kaybı olmaz.
  • FUE tekniği kullanılarak ense bölgesinden toplanan greftler, sadece saç ekiminde değil, kaş, bıyık, sakal transferinde de kullanılabilir.
  • Saçın görünümü, yapısı mevcut saçlarla uyumlu ve doğaldır.
  • Hem erkeklere  hem de  kadınlara uygulamak mümkündür.
  • Sağlıklı saç köklerin alınacağı alan yeterli gelmezse, vücut kılları da kullanılabilir. Vücudumuzda ensede bulunan saç kökleri hariç, diğer tüm bölgelerindeki kıllar dökülebildiği için vücut kıllarını saç ekimi için pek önermiyoruz. Nadiren başın tepe  bölgesinin sıkılaştırılması sebebiyle kullanılabilir.

Bu gönderiyi paylaş


× Whatsapp