Vücudunuzu Lazer Gücüyle Şekillendirin

Vücudunuzu Lazer Gücüyle Şekillendirin

Ekol Hastanesi Estetik, Plastik Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Cenk Melikoğlu,

Lazer lipoliz uygulamaları uygulanacak alana bağlı olarak lokal anestezi, sedasyon veya genel anestezi altında yapılabilir. Tek seans küçük bölgelerde yeterli olur. Daha geniş alanlarda ise 3-6 ay ara ile ek seans uygulanabilir.

Bölgesel yağ fazlalıklarının günümüzde hemen hemen herkesin ortak sorunlarından birisi. Bu yağ fazlalıklarından kurtulmak için son yıllarda daha fazla kullanılan yöntemlerden birisi de lazer lipoliz uygulamasıdır. Lazer lipoliz, liposuction yaptırmaya cesaret edemeyenler için kullanıldığını belirten Opr. Dr. Cenk Melikoğlu, “Lazer lipoliz vücudun özellikle birkaç bölgesinde az veya ortalama düzeyde yağ birikimi olan hastalar için ideal yöntemdir. Fakat ileri derecede yağ birikimi olan hastalarda liposuction ile birlikte uygulanması daha başarılı sonuçlar vermektedir. Bu durumda mutlaka hastane ortamında uygulamasının yapılması gerekmektedir.

Lazer Lipoliz Uygulaması

Uygulama lazer ışığı ile doğrudan yağ hücresinin zarının parçalanması prensibine bağlıdır. Bu yöntem ile yağ hücrelerinin hücre çeperlerine yüksek frekanslı lazer dalgaları yollanmakta ve oluşturulan termal etkiyle hücre duvarı yıkılarak yağ hücrelerinin doku içerisinde parçalanması sağlanmaktadır. Lazer lipoliz yöntemi etkili ve kısa sürede iyileşmeye olanak veren ve bandajlama süresinin çok kısa olduğu bir vücut şekillendirme yöntemidir.

Hangi bölgelere uygulanır

Özellikle klasik liposuction metotlarıyla vücut şekillendirmenin zor olduğu kol içleri, çene altı, boyun, üst karın bölgesi, sırt, ayak bilekleri gibi bölgeler başta olmak üzere tüm vücut bölgelerine rahatlıkla uygulanabilir. Lazer lipoliz vücudun özellikle birkaç bölgesinde az veya ortalama düzeyde yağ birikimi olan hastalar için idealdir. Tüm vücutta ve ileri derecede yağ birikimi olan hastalarda ise liposuction ile birlikte kullanılırsa uygulama sonrasında ciltte görülebilecek sarkma ve düzensizlikleri azaltarak elde edilen sonucun daha başarılı olmasını sağlar.

Hastane Ortamında Uygulanmalı

Çok küçük alanlarda yapılan uygulamaların dışında lazer lipolizin hastane ortamında uygulanması gerektiğini söylüyor. Lazer lipoliz uygulamaları uygulanacak alana bağlı olarak lokal anestezi, sedasyon (sakinleştirme) veya genel anestezi altında yapılabilir. Tek seans küçük bölgelerde yeterli olur. Daha geniş alanlarda ise 3-6 ay ara ile ek seans uygulanabilir. Lazer lipoliz küçük alanlarda mucizevi bir yöntem olarak görülse de 500 gramın üzerindeki yağ fazlalıklarında liposuction ile kombine edilmesi daha uygun olur. Böyle bir durumda liposuction yağ dokusunu azaltırken lazer lipoliz de sıkılaştırma etkisini gösterir. Birbirlerini bu şekilde tamamlarlar. Özellikle bacak içi, kollar, karın bölgesi ve sırt bölgesinde birbirlerini çok iyi tamamlarlar.

Bu gönderiyi paylaş


× Whatsapp